Spolupráce s květinářstvím

Jaké dárky dostáváte nejraději? Já jsem si vždycky myslela, že nejlepší dárky jsou ty praktické, které bych mohla používat. A květina? Ta jedině v květináči, aby vydržela. Dokonce jsem to říkala nahlas a tím pádem řezané kytky dostávám velmi zřídka. Naštěstí mě doma nikdo neposlouchá a řezanou květinu dostanu alespoň k jubileu. Když se nad tím zamyslím, nevím jestli bych byla spokojená nevěsta, kdyby mi dal někdo do ruky květináč. Takže, víte co? Kytice je vlastně úžasný dárek a symbol toho, že vás má někdo rád! 

Letak_kvetiny_svatba

Upřímně, kytkám vlastně vůbec nerozumím. Poznám jen ty základní, jako je růže a nebo třeba slunečnice. Byl to tedy trochu šok, když jsem zjistila co všechno musí znát a umět floristka. Je to řemeslo, kdy musíte být kreativní, snažit se sledovat trendy, vymýšlet čím byste byli výjimeční a také jít s dobou a to i covidovou. To byl také jeden z důvodů proč jsem byla oslovena kamarádkou. Snažila se totiž vlastními silami udělat e-shop u Shoptetu. Jedná se o intuitivní systém, který s trochou snahy může zvládnout obsluhovat opravdu každý, jenže pokud máte přes den práci v květinářství a také rodinu, není to vůbec snadné. Obzvláště když chcete, aby byl eshop na pohled příjemný a tak trochu friendly. Chce to určitě víc času.

eshop_kvetiny_velkeprilepy

Čas nás trochu tlačil, protože zbývalo jen pár dnů do konce zkušební verze. Bylo třeba si ujasnit jaký tarif od Shopetu je potřeba a jaké peníze bude provoz eshopu měsíčně stát. Další věc byla absence loga a fakt, že bychom měli alespoň v nějaké míře dodržet styl prodejny. Už na začátku byla také jasné, že bude potřeba průběžné školení s administrací Shoptetu, aby vše v budoucnu kamarádka zvládla sama. E-shop je vlastně dalším prodejním místem. O e-shop se každý musí neustále starat a budovat ho. Někdy je to opravdu velmi náročné na čas. Vzhledem k tomu, že se chce vše postupně naučit a z největší části si udělat sama, jsem jí v rámci možností k dispozici jako poradce. Pevně věřím, že se bude kamarádce dařit. 

Letak_kvetiny_obchod

© Katka Dosko  |  2022