Obecní zpravodaj

Některé spolupráce se Vám vryjí pod kůži. Jednou z nich byla dlouhodobá spolupráce s Evou Martínkovou, redaktorkou Přílepského zpravodaje. Eva je opravdu úžasný člověk. S Evou jsem měla tu čest tvořit Přílepský zpravodaj skoro čtyři roky. Pod Evinou taktovkou se mi pracovalo opravdu skvěle a grafickou úpravu zpravodaje jsem dělala velmi ráda. Každé číslo jsme prožívaly a chtěly mít vše perfektní. Dlouho do noci jsme řešily každou maličkost a snažily se o bezchybnost. 

obecni_zpravodaj

Čtyři roky je dostatek času na to, aby člověk poznal alespoň trochu toho druhého a vtiskl se mu do hlavy. Ještě dnes se občas při práci zastavím a zeptám se sama sebe "Co by tomu asi řekla Eva?" nebo sama sebe napomínám "Číslovky do desítky máš psát přeci slovem!", tak to Eva vždycky chtěla. 

Eva vždy dokázala dát druhému prostor k realizaci, aby měl pocit opravdové spoluúčasti a zároveň byla tím neskutečným a vždy pozitivně naladěným motorem, který mě ve tři ráno dokázal motivovat a nenápadně donutit vypilovat zbylé stránky do puntíku a podle jejích představ. Jen málo lidí má tak úžasnou a přirozenou energii jako ona. 

obecni_zpravodaj2

Co se týče obecního zpravodaje, použila bych větu: "Nezáleží na tom co děláte, důležité je s kým!" Takže, když se Eva rozhodla koncem roku 2018 ukončit činnost redaktorky Přílepského zpravodaje, aby měla víc času na jiné aktivity, neuměla jsem si představit spolupráci s někým jiným. Rozhodla jsem se tedy i já ukončit spolupráci a grafickou úpravu zpravodaje přenechala dalším. 

Evo, děkuji ti za vše, obohatila si mi nesmírně život!

© Katka Dosko  |  2022