DETAILING

Blázen do aut nejsem, ale od mého dětství mám kolem sebe neustále automechaniky. To vám život ovlivní aniž byste o to stáli. Je to pravděpodobně můj osud. Tatínek byl automechanik. Mám odjakživa mnoho přátel, kteří se rádi vrtají v autech a aby se to nepletlo, vzala jsem si automechanika za muže. Bylo by divné kdybych nemohla jít do autodílny a bylo by ještě divnější kdybych nemohla přivonět k oblečení, které je nasáklé naftou, olejem a dalšími výpary z dílny. Je to jako s přepáleným olejem v restauraci. Ti co jsou v kuchyni prakticky každý den to možná už ani necítí a nebo by jim ten zápach dokonce chyběl, tak jako mě někdy chybí vůně dílny. Připomíná mi to dětství a to jak voněl můj táta když jsem byla malá. Dílna je srdeční záležitost.

autoservis_doskocil

Neuvěřitelně to letí! Grafiku, webovky a e-shopy dělám mnoho let. Neustále se musím učit nové věci, abych držela krok s dobou. Takže když nepracuji na nějaké zakázce, musím číst, koukat na videa, hledat jaké jsou nové možnosti a studovat. Někdy je to vysilující. Vlastně i sedavá a kreativní práce je po čase náročná.  Nejsem člověk, který umí dělat věci bez toho, aniž by je nastudoval. Takže s každou novou zakázkou se snažím získat maximum informací. Mé myšlenky pracují ve dne v noci a nejde to zastavit. Čtu, přemýšlím, ptám se, vyhledávám a snažím se přemýšlet neustále jako zákazník. Proto mám raději dlouhodobé projekty. U nich jde po čase vše rychleji. Když se pro něco nadchnu, nápady se na mě valí ze všech stran. Jsem nadšená, zapálená pro věc a mohla bych pracovat do roztrhání.

Nic se ale nesmí přehánět a je potřeba se dokázat odreagovat a dát si od kreativní práce pauzu. Nejsem robot nebo stroj na nápady a kreativní práci dělám opravdu dlouho. Rozhodla jsem, že si musím najít činnost, u které bych se odreagovala, rozhýbala tělo, nekoukala do monitoru, byla zároveň užitečná, bavilo by mě to a hlavně, aby se dala rychle realizovat. Chvíli mi to sice trvalo, ale naštěstí jsem našla.

detailing_katka_dosko

Detailing! Volba byla jasná. Když mě něco baví, dokážu být neskutečný puňtičkář. Čištění vozů pasuje do autoservisu mého manžele. Stačí jen vše nastudovat, poprosit o místo v dílně, absolvovat školení, abych někomu nezničila auto, nakoupit vybavení a hurá do práce. Nebylo to sice tak jednoduché, jak jsem si představovala. Je to totiž celkem dřina a také musím neustále dávat pozor, abych něco nezničila. Můj cíl je vždy odevzdat precizně vyčištěný vůz. Nejvíc mě baví čistit extrémně špinavá auta. Vždycky mám neskutečnou radost, když je zákazník z proměny interiéru doslova v šoku. Čištění interiérů je pro mě neskutečný relax!


Ukázky čištění interiéru:

Extrémní proměna Volkswagen

Extrémní proměna Volkswagen

Miluji extrémně špinavý interiér v autě! A myslím to naprosto vážně. U extrémně špinavého interiéru je zákazník pokaždé nesmírně spokojený a odvedená práce je vidět hned na první pohled.  Světlý interiér je ideální na čištění, protože dobře vidíte kde je ještě špína. Světlý interiér je skvělý na prezentaci, protože každý vidí hned na první pohled dobře odvedenou práci. Majitel však toto nadšení jistě nesdílí. Udržet světlý interiér ve voze čistý je náročné a leze to do peněz. Pravidelné či...

Čištění interiéru Mercedes

Čištění interiéru Mercedes

Když jsem začínala s čištěním interiéru, chtěla jsem samozřejmě udělat radost tatínkovi, o kterém je známo, že se o své auto stará jak jen to jde. Nicméně, bez správných přípravků se po čase čistota neudrží, i přes velkou snahu. Bylo tedy nutné na kůži aplikovat profesionální řadu od firmy Sonax. Čištění kůže je opravdu ruční práce. Je potřeba aplikovat pěnu a čistit kartáček určený na kůži. Odměnou za námahu je vždy skvělý výsledek. V interiéru byly skryté další nečistoty, které se časem p...