O mě

Rodiče mi dali jméno Kateřina, ale doma mi říkají Kačko, Káčo a když jsem hodná, tak mi říkají Kačenko, a to i přes to, že už mi bylo 40 let. Mám dvě děti a dokonce i manžela, který se mě snaží do jisté míry tolerovat a hlavně, který umí skvěle vařit. Tyto jeho kvality, jsou obdivuhodné, obzvláště v době, kdy jsem zabraná do práce a absolutně zapomínám na čas. On už mě zná a klidně uvaří na dva dny dopředu. V tomto ohledu je můj manžel ten nejlepší!

V naší rodině žijí také dva psi, kočka, ptactvo a morče. Co víc si přát. Děti by chtěly určitě další zvířátka, ale po týdnu by jistojistě ztratily zájem, protože PS4 je daleko zábavnější. Určitě nejsem dokonalá máma, patent na mateřství opravdu nemám, jen doufám, že tu výchovu "nevýchovu" a šílenou pubertu všichni nějak zvládneme bez následků.  Děti jsou to nejlepší, co se mi v životě podařilo. Neustále mi nastavují zrcadlo a mají mě "na salámu".

katkadosko_02

A pracovně? Pracovně nejsem taky určitě dokonalá. Dělám chyby, ale pokud to jde, snažím se je napravit. Možná, že nevyčnívám z davu a možná jsem jen průměrná, ale to co dělám mě velmi baví a vždy se snažím udělat maximum a dát do práce srdce.

Sebeprezentace mi nikdy nešla. Nepovažuji se za sebevědomého a suverénního člověka. Někdy se stydím ukázat co jsem vytvořila a dokonce jsou chvíle kdy trochu pochybuji o tom co dělám. Někdo by řekl, že to není profesionální, takto o sobě psát, ale já myslím, že je to lidské. Já moc dobře vím, že když něco opravdu chci, dokážu vše a že, umím být neskutečně umanutá a jít si za svým cílem. Dokážu bojovat za správnou věc a pomáhat druhým. Jde jen o to, jestli opravdu věřím té konkrétní věci nebo projektu, pak si troufám říct, že jsem víc než dobrá, všeho schopná a neváhám se třeba zúčastnit veletrhu a prezentovat produkty.

katkadosko_05

Velmi ráda vtipkuji a zlehčuji situaci, abych rozpustila případné dusno nebo napnutou atmosféru, ale dokážu si zároveň vážit času druhých a také si vážím svého času, a proto nemám ráda zdlouhavé porady nebo jednání o ničem. Ráda postupuji bod po bodu a věcně, aby se v co nejkratším čase dohodlo vše potřebné a případně se doladily nuance. Popovídat si jen tak o životě můžeme v klidu u kávy, ale jindy. Život je krátký, a proto bychom se navzájem neměli obírat o čas, který můžeme strávit podle svého gusta, třeba s rodinou. Na druhou stranu, když mě někdo poprosí, abych udělala zakázku s termínem "včera bylo pozdě" a jedná se o dlouhodobého klienta, najdu si  chvilku i na dovolené.

katkadosko_04

Když se pustím do zakázky, ať se jedná o leták, etiketu nebo e-shop, jsem šťastná když je práce progresivní a mohu ji v termínu ukončit. Toho dosáhnu jen v případě, že je klient ochotný spolupracovat a dostává se mi od něj včasná zpětná vazba. Prostě a jednoduše! Doslova kvetu z toho, když někdo něco chce, ale nedokáže si udělat chvilku čas, abychom projekt posouvali zdárně ke konci a mě stojí práce, přitom někdy stačí jen odpověď ANO či NE. A je to venku :))) I přes to se snažím být v tomto směru trpělivá, protože chápu, že každý má nějaký program nebo závazky. Proto je důležité si dopředu vyjasnit  a dohodnout nejvhodnější průběh spolupráce, aby byly obě strany spokojené.

Co kromě práce ráda dělám? Je to různé, stereotyp není můj kamarád. Vždycky záleží na okolnostech a momentální náladě. Někdy chci být úplně sama a číst si knížku. V tento čas nezvedám telefony a ani nekoukám kdo co kde píše. Je to taková pauza od lidí, sociálních sítí a tak vůbec. Někdy dokonce ráda vařím a peču. Pustím si v kuchyni nějaký romantický film, u kterého se nemusí přemýšlet a jsem schopna uvařit několik jídel, protože se mi zrovna chce. Koukání na filmy, dokumenty a poslouchání různých rozhovorů nebo hudby mě bavilo, baví a bavit bude asi vždycky. Hudba mi dělá radost a dobrou náladu. Různé podcasty a rozhovory mi rozšiřují obzory a některé dokonce pomůžou usměrnit nejistoty, ať už se to týká práce, výchovy nebo života obecně. A taky tajně doufám, že z rozhovorů získám trochu té životní moudrosti. Hudbu a rozhovory poslouchám převážně při čištění interiérů v servisu u mého manžela. Někdo tomu říká "detailing", ale jde o precizní a kompletní vyčištění auta. A mě se to slovo docela líbí, zní to tak důležitě a jinak něž "vyčistím a uklidím Vám auto". Takže detailing je další moje činnost, kterou ráda dělám v rámci odreagování se od počítače.

katkadosko_03

Manuální práce mi vůbec nevadí. Na začátku podnikání jsem chodila několik let uklízet, abych měla do začátku trochu jistoty. Po maturitě jsem si vyzkoušela si různé obory, vyzkoušela jsem si práci servírky, práci na čerpací stanici, recepční ve velkoobchodu MAKRO, administrativní pracovnici, ale i asistentku ředitele výrobní rodinné firmy. Díky této rozmanitosti jsem získala širší záběr zkušeností, kterých využívám do dnes. Vážím si všech co se snaží pracovat, zejména těch, kteří dělají řemeslo nebo práci rukama a nejvíce těch, kteří jsou ochotni lidem vyvážet každý týden popelnice. 

Možná jste čekali životopis. Ano, ten mám také, najdete ho zde ŽIVOTOPIS, ale neřekne Vám o mě skoro nic. 

Máte můj obdiv, že jste dočetli mé psaní až sem. Vážím si toho, že jste mi věnovali čas a moc Vám za to děkuji!

 © Katka Dosko  |  2022